بهترین دکتر ژل در پیروزی

 • خانه
 • -
 • بلاگ
 • -
 • بهترین دکتر ژل در پیروزی
 بهترین دکتر ژل در پیروزی

بهترین دکتر ژل در پیروزی

در این مقاله برای انتخاب بهترین دکتر ژل در پیروزی به شما کمک می کنیم. کلینیک زیبایی دکتر عامری در خیابان پیروزی تهران با استفاده از بهترین و با کیفیت ترین تجهیزات و استفاده از پرسنلی مجرب به شما کمک می کند تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. در این کلینیک تمام نکات بهداشتی طبق استانداردهای جهانی زعایت می شود و به شما این امکان را می دهد تا خدمات زیبایی خود را در یک فضای بهداشتی و بدون نگرانی دریافت کنید. در ادامه این مقاله در مورد تزریق ژل صحبت می کنیم در ادامه با ما همراه باشید.

تزریق ژل چیست؟

اسید هیالورونیک و کلاژن دو ماده‌ای هستند که باعث نرمی و جوان ماندن پوست صورت می‌شوند. با افزایش سن میزان این دو ماده در پوست کاهش می‌یابد و صورت شادابی خود را از دست می‌دهد. برای برگرداندن زیبایی چهره باید اسید هیالورونیک یا کلاژن به آن تزریق شود. این دقیقا همان کاری است که تزریق ژل انجام می‌دهد.

تزریق ژل یکی از محبوب‌ترین روش‌های حجیم کردن صورت است. طبق اطلاعات انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، در سال ۲۰۱۷، تقریبا ۷/۲ میلیون عمل تزریق انجام شده که به نسبت سال قبل سه درصد افزایش داشته است.

فرق ژل و فیلر چیست؟

برای زیباسازی و حجم‌دهی به صورت از ژل یا فیلر استفاده می‌کنند. فیلر یک ماده طبیعی یا مصنوعی است که با تزریق به بافت صورت، چین و چروک‌ها را از بین برده و حجم صورت را افزایش می‌دهد. ژل‌ها خود نوعی فیلر هستند که تنها برای حجیم کردن ناحیه‌های خاصی از صورت استفاده می‌شوند. تزریق ژل لب، تزریق ژل چانه، ژل گونه و … بسیار رایج است.

بهترین دکتر ژل در پیروزی
بهترین دکتر ژل در پیروزی

کاربردهای تزریق ژل چیست؟

بیشتر افراد تزریق ژل را راهی برای حجیم کردن صورت و رفع چین و چروک‌ها می‌دانند. درصورتی که این مورد تنها یکی از کاربردهای تزریق ژل است. FDA تزریق ژل را راهی موثر برای رسیدن به نتایج زیر می‌داند:

از بین بردن چروک ها

حجیم شدن صورت خودبه‌خود چین و چروک‌ها را از بین می‌برد. خط پیشانی، خط اخم، خط خنده، چین‌های دور لب، بینی و چشم با تزریق ژل بهبود می‌یابند. تزریق ژل خط خنده و خط اخم بسیار رایج است.

از بین بردن سیاهی و گودی زیر چشم

تزریق ژل به زیر چشم رطوبت، کشش و استحکام پوست را افزایش می‌دهد. این امر باعث از بین رفتن گودی زیر چشم و روشن‌تر شدن این ناحیه می‌شود.

اصلاح بینی

بدون انجام عمل بینی می‌توانید فرم بینی خود را اصلاح کنید. اصلاح بینی یکی از کاربردهای محبوب تزریق ژل است.

جوانسازی پوست دست

فیلرها علاوه بر صورت روی دست‌ها هم تاثیر مطلوبی می‌گذارند. تزریق ژل به پشت دست حجم آن را افزایش داده و پوستش را جوان‌تر می‌کند.

حجم دهی و زاویه سازی در صورت

تزریق ژل یکی از بهترین راه‌ها برای حجم‌دهی به صورت است. بخصوص تزریق ژل برای صورت لاغر که تاثیر شگفت انگیزی دارد.از ژل‌ها و فیلرها می‌توان برای برجسته کردن لب‌ها، گونه‌ها و چانه استفاده کرد. تزریق ژل گونه، ژل لب و چانه اگر درست و به اندازه انجام شود. تاثیر شگرفی در زیبایی دارد.

بهترین دکتر ژل در پیروزی
بهترین دکتر ژل در پیروزی

چه کاربردهایی از تزریق ژل توسط FDA تائید نشده است؟

علاوه بر موارد بالا، کاربردهای دیگری هم از تزریق ژل بیان شده اما هنوز صحت و ایمنی آن‌ها توسط FDA تایید نشده است. این موارد عبارتند از:

حجم دهی سینه

افزایش حجم سینه با تزریق ژل یا فیلر از آن جهت که ممکن است عوارضی مانند رسوب کلیسم چربی، واکنش‌های پوستی، بروز تورم و توده و غیره به همراه داشته باشد.

حجم دهی باسن

تزریق ژل به باسن برای افزایش حجم یک عمل ایمن محسوب نمی‌شود. از همین رو FDA آن را تاییده نکرده است.

 حجم دهی پا

بعضی از ژل‌ها برای درمان آرتروز پا موثر هستند، اما حجم‌دهی پا با تزریق ژل از سمت FDA تایید و توصیه نمی‌شود.

 تزریق ژل درون استخوان، تاندون و …

هیالورونیک اسید در اطراف غضروف‌ها وجود دارد. کمبود این ماده باعث ایجاد درد در این ناحیه می‌شود. از سال‌ها پیش یکی از روش‌های درمانی درد زانو استفاده از هیالورونیک اسید است، اما تزریق آن درون استخوان و تاندون مورد تایید FDA نیست.

انواع فیلر و ژل کدامند؟

فیلرها را از نظر ماندگاری می‌توان به دو دسته دائمی و موقت تقسیم‌بندی کرد:

فیلرهای دائم

فیلرهای دائمی بعد از تزریق از بین نمی‌روند و برای همیشه در زیر پوست می‌مانند. این نوع فیلرها را باید با توجه به عواقب و عوارض آن انتخاب کنید. از بین تمام فیلرهای دائمی تنها دانه‌های پلی متیل متاکریلات مورد تایید FDA است. قیمت تزریق ژل دائمی در طولانی مدت نسبت به نوع موقت کمتر است اما ریسک عفونت و آسیب بیشتر است.

 • دانه‌های پلی متیل متاکریلات (PMMA): PMMA یک فیلر دائمی است که برای درمان چین و چروک‌ها مخصوصا چین‌های اطراف بینی، پر کردن جای زخم و برجسته کردن لب‌ها استفاده می‌شود. حجیم‌سازی با این روش به چندبار تزریق نیاز دارد و سه ماه طول می‌کشد تا اثرات آن نمایان شود.
بهترین دکتر ژل در پیروزی
بهترین دکتر ژل در پیروزی

فیلر یا ژل های موقت

فیلرهای موقت یا همان ژل‌ها از موادی ساخته می‌شوند که با بدن سازگار بوده و پس از مدتی جذب می‌شوند. به همین دلیل به آن‌ها فیلر موقت می‌گویند. اگر اولین‌بار است که می‌خواهید ژل تزریق کنید، بهتر است از فیلرهای موقت استفاده کنید. ژل‌های موقتی که مورد تایید FDA هستند، در زیر آورده شده است:

 • کلاژن: کلاژن به‌طور طبیعی در بدن وجود دارد اما در بزرگسالی تولید آن متوقف می‌شود. تزریق کلاژن علاوه بر صاف کردن چین‌های صورت، فرورفتگی‌های پوستی را پر کرده و جای زخم‌ها از بین می‌برد. ماندگاری کلاژن با افزایش دفعات تزریق بیشتر می‌شود. به گفته این مقاله نتیجه تزریق کلاژن تا ۹ ماه پس از تزریق اول، ۱۲ ماه پس از تزریق دوم و ۱۸ ماه پس از تزریق سوم ماندگار بوده است.
 • هیالورونیک اسید: هیالورونیک اسید یک ماده طبیعی در بدن است که غلظت بالای آن در بافت‌های نرم پیوندی و مایعات اطراف چشم یافت می‌شود. این ماده که در مایعات غضروف، مفصل و بافت پوست هم وجود دارد، استخراج شده و مجددا فرموله می‌شود. این فیلر یکی از محبوب‌ترین‌ها جهت تزریق ژل برای صورت لاغر است.

بهترین نوع و برند ژل کدام است؟

محبوب‌ترین ژل برای حجیم‌سازی صورت و رفع چین و چروک‌ها هیالورونیک اسید است. تنها ماده مورد تایید وزرات بهداشت همین ژل است که البته در آمریکا و اروپا هم بیشترین محبوبیت را دارد. هیالورونیک اسید در بدن هم موجود بوده و از همین جهت کمترین میزان عوارض و واکنش‌های آلرژیک را به همراه دارد. درصورت پشیمانی یا بروز حساسیت می‌توان این ماده را به راحتی با تزریق آنزیمی به نام هیالورونیداز از بین برد.

انواع فیلر

سه نوع فیلر یا ژل وجود دارد که برای از بین بردن چین و چروک‌ها، جبران حجم از دست رفته و بهبود شکل انحناهای سطحی صورت و بدن از آن‌ها استفاده می‌شود. این سه نوع از قرار زیر هستند:

 • فیلر یا ژل دائمی

به طور معمول از ژل‌های دائمی برای اهداف زیبایی استفاده نمی‌شود؛ زیرا در صورت مطلوب نبودن نتیجه، تخلیه آن‌ها بسیار دشوار است.  امکان ایجاد تغییر هم وجود ندارد و عوارض زیادی را از خود به جای خواهند گذاشت. به همین دلیل توصیه می‌شود که تا حد امکان از این نوع فیلرها استفاده نکنید.

 • فیلرهای نیمه دائمی

نوع دیگری از فیلرها که برای پر کردن بافت‌های نرم و جبران حجم از دست رفته در این قسمت‌ها به کار می‌روند؛ فیلر نیمه دائمی نام دارند. از این نوع ژل‌ها می‌توان برای از بین بردن چروک‌های عمیق هم استفاده کرد. باید دقت شود که فیلرهای نیمه دائمی نیاز به تمدید در فواصل زمانی مشخص دارند.

 • فیلرهای موقت

فیلرهای موقت قابلیت تخلیه دارند و می‌توان به راحتی نتیجه نهایی آن‌ها را تغییر داد؛ به همین دلیل بیشتر برای فرم دهی و حجم بخشیدن به قسمت‌های مختلف بدن استفاده می‌شوند. این فیلرها معمولا دارای ترکیبات سازگار با بدن هستند و به همین دلیل عوارض محدودی دارند. از سوی دیگر این فیلرها توسط بدن جذب می‌شوند؛ در نتیجه پس از گذشت مدتی از تزریق، باید برای تمدید آن‌ها اقدام کنید.

به کدام قسمت‌های بدن می‌توان ژل تزریق کرد ؟

یکی از سوالات مهمی که ذهن بسیاری از متقاضیان تزریق ژل را به خود مشغول کرده است؛ این است که امکان تزریق ژل در کدام نواحی از بدن وجود دارد؟ به عبارت بهتر آیا تزریق فیلر در هر ناحیه‌ای می‌تواند نتیجه خوبی را به دنبال داشته باشد؟ امروزه تزریق ژل را می‌توان در نواحی مختلفی از بدن و برای رسیدن به اهداف مختلف انجام داد. در حال حاضر رایج‌ترین نقاطی که تزریق ژل در آن‌ها انجام می‌شود؛ از قرار زیر هستند:

 • تزریق ژل به صورت

تزریق ژل در قسمت‌های مختلف صورت، رایج‌ترین و پرطرفدارترین کاربرد تزریق فیلر در ایران است. تزریق ژل در این ناحیه می‌تواند به جبران حجم از دست رفته در ناحیه شقیقه یا گونه کمک کند. به علاوه از تزریق ژل لب می‌توان برای لیف لب‌ هم استفاده کرد.

 • تزریق ژل به دست ها

شاید بسیاری از افراد از این موضوع آگاه نباشند؛ اما با استفاده از تزریق ژل می‌توان جوانی و شادابی را به پوست دست‌ها برگردانده و مانع از افتادگی و چروک شدن آن‌ها شد. از سوی دیگر افرادی که دست‌های استخوانی دارند؛ می‌توانند از این روش برای پر کردن دست‌ها و افزایش حجم آن‌ها استفاده کنند.

 • تزریق ژل به بینی

یکی از کاربردهای بسیار خوب تزریق ژل این است که می‌تواند شکل ظاهری بینی شما را اصلاح کرده و نواقص جزئی آن را از بین ببرد. برای مثال افرادی که ناهمواری‌های خفیفی در قسمت بینی دارند یا نوک دماغ آن‌ها حالتی افتاده دارد؛ می‌توانند بدون نیاز به جراحی و تنها از طریق تزریق ژل، فرم دلخواه خود را به بینی بدهند. مزیت استفاده از این روش، این است که حالتی غیر تهاجمی دارد و در صورت ناراضی بودن از نتیجه به دست آمده، می‌توان به راحتی آن را به حالت اولیه برگرداند.

 • تزریق ژل به پاها

تزریق ژل علاوه بر موارد زیبایی، می‌تواند برای کاربردهای درمانی هم مورد استفاده قرار بگیرد. برای مثال تزریق فیلر در ناحیه پا برای درمان آرتروز اثربخش خواهد بود. به علاوه در صورتی که دردی را در ناحیه زانو یا رباط پا احساس می‌کنید؛ می‌توانید از تزریق ژل برای تسکین آن استفاده کنید. البته در مواردی ممکن است از تزریق ژل در ناحیه پا با هدف زیبایی هم انجام شود.

بهترین دکتر ژل در پیروزی
بهترین دکتر ژل در پیروزی

مزایای تزریق ژل چیست؟

تزریق ژل یکی از رایج‌ترین و پرطرفدارترین روش‌های زیبایی صورت است. علت این محوبیت را می‌توان از مزایای آن فهمید. بعضی از آن‌ها عبارتند از:

 • زیباتر کردن چهره و افزایش اعتماد به نفس
 • نابودی نشانه‌های پیری پوست و جوان‌سازی آن
 • عدم نیاز به جراحی، بخیه، بستری شدن و بی‌هوشی
 • مشاهده سریع نتیجه تزریق ژل
 • سازگاری ژل‌های تزریقی با بدن

معایب تزریق ژل چیست؟

تمام روش‌های درمانی با بروز عوارض جانبی همراه هستند. تزریق ژل در کلینیک‌های معتبر تا حد زیادی عوارض تزریق ژل و بوتاکس را کاهش می‌دهد. با این حال در روزهای ابتدایی ممکن است شاهد موارد زیر باشید:

 • ایجاد درد خفیف
 • سوزش خفیف
 • کبودی، قرمزی و التهاب
 • بی‌حسی در ناحیه تزریق

موارد فوق تا حداکثر سه روز بعد از عمل از بین می‌روند. اما عوارض خطرناک‌تری مانند جابجایی ژل و عفونت در اثر تزریق ژل در کلینیک‌های غیرمجاز و عدم توجه به مراقبت‌های بعد از تزریق هم محتمل است.

مراقبت های بعد از تزریق ژل چیست؟

انجام مراقبت‌های بعد از تزریق ژل به جلوگیری از عوارض احتمالی کمک زیادی می‌کند. توصیه می‌شود بعد از تزریق ژل موارد زیر را رعایت کنید:

 • در روزهای ابتدایی از قرار گیری در معرض نور خورشید خودداری کنید.
 • تا یک هفته بعد از تزریق از مصرف نوشیدنی‌های الکلی و استعمال دخانیات خودداری کنید.
 • تا دو هفته بعد از تزریق از انجام فعالیت‌ها و ورزش‌های سنگین و رفتن به استخر پرهیز کنید.
 • بسیار آب بنوشید.
 • توصیه‌های پزشک مانند انجام ماساژ در نواحی تزریق را با دقت انجام دهید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
واتساپ
اینستاگرام
مشاوره آنلاین رایگان
Call Now Buttonتماس سریع با کارشناسان