لیزر در پیروزی

  • خانه
  • -
  • بلاگ
  • -
  • لیزر در پیروزی
 لیزر در پیروزی

لیزر در پیروزی

انجام لیزر در پیروزی با افتتاح کلینیک زیبایی دکتر فائزه عامری برای ساکنین این منطقه بسیار آسان شده است. در کلینیک دکتر عامری تمامی خدمات لیزر موهای زائد بدن و صورت با استفاده از بهترین و با کیفیت ترین تجهیزات انجام می شود. در این کلینیک تمام نکات بهداشتی طبق اصول جهانی رعایت می شود. شما می توانید با خیالی آسوده خدمات خود را دریافت کنید.

لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر یک پرتوی نوری است که دارای ویژگی‌های خاصی می‌باشد. این فرآیند در امور پزشکی و صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرد و جالب است بدانید فرآیند لیزر جهت جراحی چشم نیز کاربرد دارد. کاربرد لیزر و ویژگی‌های آن یک فناوری و دانش خاص بوده که در این فناوری بدون تاثیر بر روی قسمت‌های دیگر پوست این فرآیند انجام‌پذیر است.

اگر کمی درباره‌ی لیزر موهای زائد اطلاعات داشته باشید مسلما می‌دانید فناوری‌های الکساندرایت، ND:YAG، دایود و… جهت حذف موهای زائد وجود دارد که هر کدام از این فناوری‌ها از لحاظ کاربرد با یکدیگر متفاوت بوده و دلیل این تفاوت، خاصیت‌های فیزیکی لیزر‌ها است.

فرآیند لیزر موهای زائد به نحوی طراحی شده که گرمای حاصل از لیزر فقط به فولیکول‌ها آسیب برساند و این آسیب به پوست وارد نشود. اما گاهی در اثر خطای انسانی، فرآیند لیزر به پوست آسیب می‌رساند که این مورد جزو عوارض لیزر محسوب می‌شود. همچنین باید توجه داشته باشید لیزر سبب داغ شدن پیاز مو شده و آسیب به فولیکول‌ها و پیاز مو رشد مو را برای همیشه متوقف می‌کند. ‌

لیزر در پیروزی
لیزر در پیروزی

روش‌ لیزر موهای زائد

روش لیزر موهای زائد، یکی از روش‌های آرایشی درمانی جهت رفع دائمی موهای زائد به‌شمار می‌رود. روش لیزر موهای زائد، جهت نتیجه دهی مطلوب نیاز به گذر زمان دارد. قبل از اقدام به لیزر موهای زائد، باید همه عواملی که در نتیجه مطلوب یا نامطلوب لیزر موهای زائد، تاثیر می گذارند را در نظر بگیرید تا بهترین نتیجه را از این روش بگیرید.

روش لیزر موهای زائد، جزو آن دسته از از روش‌های پرطرفدار برای رفع دائمی موهای زائد است که برخی افراد به درستی آن را نمی شناسند و اطلاعاتی در این زمینه ندارند. به‌همین دلیل دوست دارند خیلی سریع از این روش نتیجه بگیرند. عدم شناخت صحیح لیزر و نحوه عملکرد آن، بعضا باعث می‌شود که این دسته از افراد خیلی زود به این نتیجه برسند که لیزر روشی بیهوده است درصورتی که این حرف صحت ندارد. اگر شما هم قصد انجام لیزر موهای زائد را دارید، بهتر است درباره این روش بیش‌تر بدانید!

استفاده از لیزر چه خاصیت هایی دارد

اگر شما هم از برداشتن موهای زائد با روش‌هایی مانند موم انداختن، تراشیدن، کرم‌های موبر و کندن موها، خسته شده‌اید، می‌توانید برای خلاص شدن از موهای زائد خود به‌صورت دائمی از روش لیزر موهای زائد استفاده نمایید. روش لیزر موهای زائد امروزه به یکی از محبوب ترین روش‌های رفع موهای زائد، تبدیل شده است. لیزر موهای زائد در آقایان و بانوان انجام می‌شود. این روش جزو روش‌های غیر تهاجمی بوده و به همین دلیل باعث ایجاد عفونت در پوست نمی‌شود. اشعه لیزر به‌وسیله رنگدانه‌های ملانینی مو، جذب می‌شود و همین مورد باعث از بین رفتن سلول‌های سازنده مو می‌گردد. باید توجه داشته باشید هرچه موها مشکی‌تر و ضخیم‌تر باشد، نور لیزر بیشتر جذب شده و ریشه موها سریعتر تخریب می‌شوند.

در واقع فولیکول‌های مو گرمای لیزر را جذب می‌کنند و همین گرما از رشد مجدد موها جلوگیری می‌کند. روش لیزر موهای زائد نمی‌تواند به‌طور کامل موها را از بین ببرد بلکه باعث کند شدن رشد موها شده و تراکم موها در این روش کمتر می‌شود و مو کمرنگ‌تر و نازک‌تر می‌شود. لیزر موهای زائد برای همه قسمت‌های بدن قابل استفاده است و محدودیتی برای استفاده از آن وجود ندارد.

مزایای روش لیزر موهای زائد

مهم‌ترین مزایای روش لیزر موهای زائد، از بین رفتن و کاهش موهای زائد است، اما این روش مزایای دیگری نیز دارد که در ادامه به این مزایا اشاره می‌کنیم:

عارضه این روش بسیار کم است و در صورت داشتن هر یک از عوارض شایع مانند قرمزی و تورم، این عوارض پس از مدت کوتاهی از بین می‌روند.
این روش موثرترین و بهترین روش جهت حذف موهای زائد است.
لیزر نیازی به عمل جراحی ندارد و پس از لیزر شخص می‌تواند کارهای روزانه‌اش را انجام دهد.
در صورت رشد مجدد موها، این موها بسیار کمتر و کمرنگ‌تر هستند.
برای همه قسمت‌های بدن می‌توان از آن استفاده کرد.
این روش موجب روشن شدن و صاف شدن پوست می‌شود که همه این موارد سبب زیباتر شدن پوست می‌گردد.

لیزر در پیروزی
لیزر در پیروزی

عوارض و خطرات لیزر موهای زائد

روش لیزر موهای زائد اگر به‌درستی انجام نشود ممکن است باعث ایجاد سوختگی و ناراحتی‌های پوستی برای شخص تحت درمان شود. بنابراین بهتر است روش لیزر موهای زائد را در یک مرکز تخصصی با افراد باتجربه در این زمینه، انجام دهید. قبل از روش لیزر موهای زائد درباره مرکزی که می خواهید به آنجا مراجعه کنید، حتما تحقیق کنید. برخی عوارض روش لیزر موهای زائد عبارتند از:

لیزر ممکن است باعث سوختگی‌های خفیف در پوست شود که این سوختگی در افراد با پوست های تیره، بیشتر است.
خارش در محل تحت درمان
قرمزی و تورم پوست پس از لیزر
آسیب‌های چشمی که به دلیل اشعه لیزر است. پس در طول لیزر حتما از عینک‌های مخصوص بر روی چشم‌ها استفاده نمایید.
پوسته پوسته شدن پوست در محل تحت درمان یا اطراف آن
کبودی خفیف در محل تحت درمان
لیزر در برخی افراد باعث کاهش یا افزایش رنگدانه های پوست می شود.
درد و بی حسی در محل تحت درمان

دو مورد از مهم‌ترین عوارض ناشی از خطای اپراتور لیزر

لکه‌ی پوستی

ایجاد لکه‌های روشن و تیره‌ی پوستی جزو عوارض بسیار نادر بوده و درمان آن بسیار دشوار است و در برخی از بیماران هیچگاه برطرف نمی‌شود.

سوختگی

شایع ترین عارضه لیزر سوختگی بوده و گاهی این عارضه بسیار خفیف است معمولا سوختگی طی فرآیند لیزر ناشی از خطای اپراتور بوده که در مواردی امکان دارد پوست تاول بزند. اگر در هنگام لیزر موهای زائد دچار سوختگی شدید حتما به پزشک مراجعه کنید و تحت درمان قرار بگیرید.

عوارض طبیعی لیزر

تورم، قرمزی و احساس گرما از جمله عوارض طبیعی لیزر بوده که جهت کاهش این عوارض استفاده از کمپرس یخ بعد از لیزر پیشنهاد می‌شود. همچنین می‌توانید برای بهبود موارد گفته شده از کرم‌های خاصی استفاده کنید.

پوسته پوسته شدن و خشکی پوست دو مورد از عوارض طبیعی دیگر لیزر بوده که بسیار هستند. همچنین اگزما، تبخال، زگیل و خال نیز از سایر عوارض طبیعی لیزر بوده که این عوارض طی مدت کوتاهی از بین می‌رود.

۴ مورد مهم درباره‌ی به حداقل رساندن خطرات و عوارض لیزر

توجه داشته باشید اپراتورهای مرکزی که در آن لیزر می‌کنید تجربه و تخصص کافی را دارا باشند.
حتما زیر نظر پزشک متخصص تمامی خدمات لیزر صورت گیرد.
از لیزر مناسب با رنگ پوست خود شما استفاده شود.
انجام لیزر در کلینیکی معتبر با دستگاه‌های جدید صورت گیرد.

اثربخشی لیزر موهای زائد

تنها راه حذف موهای زائد، لیزر بوده و تاثیر لیزر به دستگاه استفاده شده نیز بستگی دارد. همچنین مواردی چون رنگ پوست، ضخامت موها و تراکم مو نیز در اثربخشی لیزر موهای زائد تاثیرگذار بوده و این موارد باید بررسی گردند. نکته‌ی جالبی که باید درباره‌ی لیزر موهای زائد بدانید این است که این روش همیشه نمی‌تواند تمامی موهای زائد بدن را از بین ببرد و ممکن است تا ۴۰ درصد از موهای زائد باقی بماند.

در کلینیک پوست و مو دکتر عامری در جلسه اول تمامی موارد بالا بررسی شده و مناسب‌ترین دستگاه برای لیزر موهای زائد شما انتخاب می‌شود. همچنین علاوه‌بر این موارد تمامی مراحل لیزر به صورت مختصر به شما توضیح داده می‌شود و جلسات مورد نیاز برای حذف موهای شما اعلام می‌شود. باید بدانید کاهش موهای زائد به تعداد جلسات لیزر بستگی داشته و برای لیزر موهای زائد به‌طور معمول ۴ تا ۶ جلسه کافی است.

لیزر در پیروزی
لیزر در پیروزی

چرا نمی‌توان ۱۰۰ درصد موهای زائد را از بین برد؟

برای ساخت هر تار مو، فولیکول‌ها باید از ۳ فاز عبور کنند که طی این ۳ فاز تار مو ساخته می‌شود و هر فولیکول بارها این چرخه را ادامه می‌دهد.

۳ فاز چرخه‌ی رشد مو:

فاز آناژن یا رشد: حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد موهای زائد در این فاز قرار داشته و فولیکول این فاز همواره در ساخت مو فعالیت می‌کند.
فاز کاتاژن یا موقت: رشد مو در این مرحله متوقف شده و ارتباط فولیکول با پیاز مو قطع می‌شود.
قاز تلوژن یا استراحت: حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد موهای زائد در این فاز بوده و فولیکول این فاز مویی نمی‌سازد و در حال استراحت است.

با توجه به ۳ فاز توضیح داده شده لیزر موهای زائد تنها روی موهایی موثر بوده که در فاز رشد قرار دارند در نتیجه از بین بردن تمامی موهایی که در فاز رشد نیستند غیرممکن بوده و به همین دلیل نمی‌توان ۱۰۰ موهای زائد را از بین برد. همچنین تغییرات هورمونی در دوران بارداری و عوامل دیگری نیز وجود دارد که نمی‌گذارد تمام موهای زائد حذف شوند. حال اگر مجموع همه تعییرات را در نظر بگیریم می‌توانیم بگوییم حدود ۶۰ تا ۹۰ درصد موهای زائد طی فرآیند لیزر از بین می‌رود.

مدت زمان نتیجه دهی روش لیزر موهای زائد

باید بدانید که روش لیزر موهای زائد روندی زمانبر دارد و باید برای آن وقت بگذارید زیرا از بین بردن فولیکول‌های مو، خود مستلزم گذشت زمان است. شما نباید انتظار داشته باشید که پس از یک جلسه، لیزر موهای زائد نتیجه بدهد. نوع پوست، رنگ پوست، نوع دستگاه لیزر و قسمتی که در حال درمان است، همگی از عواملی هستند که در مدت زمان نتیجه‌دهی لیزر موهای زائد، تاثیر می‌گذارند. از جلسه سوم به بعد می‌توانید کاهش موها را احساس کنید. لیزر موهای زائد معمولا بین ۶ تا ۸ جلسه انجام می‌شود.

فاصله جلسات بهتر است هر یکماه یا دوماه یکبار باشد. پس از پایان دوره، باید لیزر به مدت یکسال، هر ۶ ماه یکبار و پس از آن سالی یکبار، شارژ شود. در صورتی که بین جلسات لیزر وقفه ایجاد شود، باید از ابتدا جلسات را شروع کرد و این باعث نابودی هزینه و زمانی که برای اینکار صرف کرده‌اید، می شود. پس سعی کنید جلسات خود را کامل کنید. روش لیزر موهای زائد بهترین نتیجه را در افرادی که دارای پوست‌های روشن و موهای ضخیم و مشکی هستند، دارد.

لیزر در پیروزی
لیزر در پیروزی

چه کسانی نمی‌توانند لیزر کنند؟

روش لیزر موهای زائد با همه مزایایی که دارد، اما برای برخی از افراد که در ذیل آمده است، امکان استفاده از آن وجود ندارد:

افرادی که دارای اختلالات هورمونی هستند.
افرادی که از داروهایی مانند کورتون، ماینوکسیدیل، ضدتبخال و داروهای هورمونی استفاده می کنند.
زنان باردار و شیرده
افرادی که دارای پوست تیره و موهایی کرکی یا بور هستند.
افرادی که پوستشان را برنزه کرده‌اند یا دچار سوختگی و اسکار هستند.
کودکان

آیا لیزر موهای زائد، درد دارد؟

فرآیند لیزر موهای زائد دردناک نیست و تنها ۱ درصد از افراد، هنگام لیزر به داروهای بی‌حسی نیاز دارند. میزان درد لیزر به ناحیه‌ی تحت درمان و میزان تحمل شما بستگی دارد و بسیاری از مراجعین، درد لیزر را مانند برخورد یک کش پلاستیکی به پوست توصیف می‌کنند.

نکاتی که قبل از لیزر موهای زائد باید رعایت کرد

اگر متقاضی لیزر موهای زائد هستید، باید نکاتی را باید قبل از روش لیزر موهای زائد رعایت کنید:
از یک ماه قبل نباید موها را اپیلاسیون کنید یا آن‌ها را بکنید.
یک روز قبل از لیزر، موهای قسمت مورد نظر را با ژیلت اصلاح کنید.
برای کمتر شدن درد در حین لیزر می‌توانید از پماد یا ژل‌های بی‌حسی موضعی استفاده نمایید. البته در مورد استفاده از داروهای موضعی بی‌حسی باید دقت نمود چرا که احتمال عبور این داروها از پوست وجود داشته و اگر این داروها وارد خون بشوند موجب مشکلاتی از جمله کاهش تنفس، اختلال در ضربان قلب و غیره می‌شود.

کارهایی که پس از روش لیزر موهای زائد باید انجام دهیم

پس از انجام لیزر، اگر مواردی را رعایت کنید، دچار سوختگی یا تورم در قسمت تحت درمان نخواهید شد:

۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از انجام لیزر به قسمت مورد نظر عطر، دئودورانت و مواد آرایشی نزنید.
نباید تا یک هفته پس از لیزر، دوش آب داغ بگیرید.
پس از لیزر، بهتر است به منظور جلوگیری از سوزش و تورم در محل درمان، از پماد زینک اکساید استفاده کنید.
به مدت یک روز از استفاده لباس‌های تنگ و انجام ورزش‌های سنگین خودداری نمایید.
تا سه روز پس از لیزر از رفتن به استخر یا سونا خودداری نمایید.
تا سه روز بعد از لیزر از اسکراب پرهیز کنید.
بعد از انجام لیزر از شیو کردن پرهیز کنید.
به هیچ وجه در برابر آفتاب قرار نگیرید و از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید. همچنین تا پایان جلسات لیزر از سولاریوم پرهیز کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
واتساپ
اینستاگرام
مشاوره آنلاین رایگان
Call Now Buttonتماس سریع با کارشناسان