آموزش تزریق بوتاکس در تهرانپارس

  • خانه
  • -
  • بلاگ
  • -
  • آموزش تزریق بوتاکس در تهرانپارس
 آموزش تزریق بوتاکس در تهرانپارس

آموزش تزریق بوتاکس در تهرانپارس

اگر به دنبال رکزی برای آموزش تزریق بوتاکس در تهرانپارس هستید، ما به شما کلینیک زیبایی دکتر عامری را پیشنهاد می کنیم. دکتر عامری با استفاده از دانش روز و بهترین و مجهزترین دستگاه ها آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات کاملی در مورد تزریق بوتاکس در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

بوتاکس چیست و تزریق بوتاکس چگونه است

ابتدا باید دانست که بوتاکس چیست؟ خاصیت بوتاکس این است که عضلات را فلج می کند و یا از حرکت آنها می کاهد. از این خاصیت می توان در پزشکی و برای جوانسازی استفاده کرد. به این صورت که پس از تزریق بوتاکس، از حرکت عضلات و ماهیچه ها کاسته می شود، بنابراین دیگر حرکت نمی کنند و چین و چروکی به وجود نخواهد آمد.

بوتاکس و تاثیرات آن بر بدن

و اما تاثیرات بوتاکس بر بدن: از تاثیرات خوب آن می توان از بین بردن چین و چروک را نام برد. اما تاثیرات بد: پس از تزریق، شما دیگر قادر نخواهید بود که احساسات و عواطف خود را در چهره تان نشان دهید! البته بطور موقت. همچنین پس از تزریق ممکن است ناحیه تزریق، کمی درد کند و کوفته شود که این مشکل طبیعی بوده و در طی زمان کوتاهی حل خواهد شد. در کل تزریق بوتاکس، عوارض ماندگاری ندارد.

بوتاکس چگونه ساخته می شود؟

همان طور که گفته شد، این ماده نوعی سم است و تعجبی ندارد که بدانید بوتاکس را یک نوع باکتری به نام کلوستریدیوم بوتولینوم تولید می کند. در اوایل قرن 19، یک بیماری کشنده کشف شد که از خوردن سوسیس به وجود می آمد. بعد ها معلوم شد که این بیماری به دلیل باکتری کلوستریدیوم بوتولینوم است. بعد از این واقعه، این باکتری کشف شد و سم آن با نام بوتولوس که معادل کلمه سوسیس است نام گذاری شد.

آموزش تزریق بوتاکس در تهرانپارس
آموزش تزریق بوتاکس در تهرانپارس

بیشترین کاربرد بوتاکس در چه نواحی از بدن می باشد؟

ممکن است که خودتان هم بدانید که از تزریق بوتاکس، بیشتر در ناحیه پیشانی و برای از بین بردن خطوط اخم استفاده می شود. همچنین می توان از آن در ناحیه کنار چشم نیز استفاده کرد. این دو، مکان هایی هستند که برای تزریق این ماده، بهترین هستند و بر اساس تجربه، تزریق در ناحیه پیشانی و کنار چشم، بیشترین بازده را دارد.

همچنین می توان از تزریق این ماده در دیگر نقاطی مانند: خطوط زیر چشم، خطوط خنده، اطراف لب و همچنین خط های زیر لب و کنار لب نیز استفاده کرد. از بوتاکس می توان برای بالا بردن ابرو ها نیز استفاده کرد. گرچه تزریق در این نواحی که ذکر شد، عوارض بیشتری را به همراه دارد و سخت تر هم هست. برای تزریق بوتاکس در نواحی به جز پیشانی و کنار چشم، باید حتما، از یک پزشک متخصص و مجرب استفاده کنید. اگر این موضوع رعایت نشود، امکان لطمه زدن به سلامتی شما و عوارض شدید هم وجود دارد.

بوتاکس چگونه عمل می کند؟

دلیل به وجود آمدن چین و چروک همان طور که می دانید، حرکت بیش از حد ماهیچه ها و جمع شدن پوست است که در طی گذر زمان، باعث به جا ماندن رد آن و به وجود آمدن چین و چروک می شود. بنابراین اگر بتوان حرکت ماهیچه ها را کم کرد، چین و چروک آشکار نخواهند شد و صورتی زیبا و جوان خواهید داشت. بوتاکس همین کار را انجام می دهید. این ماده و سم قوی، پس از انجام تزریق، ماهیچه ها را فلج می کند و آنها را از حرکت اضافی که منجر به آشکار شدن و یا به وجود آمدن چین و چروک می شود، باز می دارد.

تاثیرات بوتاکس تا چه مدتی دوام می آورد؟

مطمئنا هیچ کس دوست ندارد که صورتی داشته باشد که عضلات آن به هیچ وجه حرکت نکنند و نتواند عواطف و احساسات خود را با استفاده از علائم پیرازبانی و زبان بدن بیان کند. به طور مثال شما به هیچ وجه دوست ندارید که وقتی در حال خنده هستید، صورت شما ثابت بماند و هیچ حرکتی نکند و در نتیجه خنده شما معلوم نشود و دیگران فقط از روی صدای خنده، به خندیدن شما پی ببرند! بنابراین اگر بوتاکس تاثیر همیشگی داشت، هیچ فردی از آن استفاده نمی کرد و در زمینه زیبایی و جوانسازی تا این حد محبوب نمی شد.

تاثیر بوتاکس از دو تا شش ماه خواهد بود و پس از این مدت، به خاطر ترشح ماده ای به نام اسید کولین، عضله دوباره شروع به تکان خوردن و منقبض شدن خواهد کرد.

میزان مصرف بوتاکس در زمینه زیبایی چه مقدار است؟

بوتاکس امروزه بسیار معروف شده است و اگر به کسی بگوئید که آن را می شناسد؛ حدود 90 درصد افراد جواب بله خواهند داد. بنابراین این ماده در نوع خودش بسیار معروف است و در زمینه زیبایی هم بسیار مورد استفاده قرار دارد.

آموزش تزریق بوتاکس در تهرانپارس
آموزش تزریق بوتاکس در تهرانپارس

کاربردهای بوتاکس

این ماده، کاربرد های گوناگونی دارد که به اختصار به چند مورد از آنها در بالا نیز اشاره شد. در ادامه متن با ما همراه باشید تا درباره کاربرد های آن به طور کامل صحبت کنیم.

بالا بردن ابروها با بوتاکس

پس از مدتی از گذشت عمر انسان، نشانه های پیری ظاهر خواهند شد. شل شدن پوست و پایین آمدن ابرو هم یکی از این نشانه ها است. وقتی ابرو پایین می آید، پلک بالایی چشم را می پوشاند و به همین دلیل جلوه بدی به صورت می دهد؛ به همین دلیل افراد زیادی در پی درمان این مورد و بالا بردن ابرو هستند.

اما چرا ابرو پایین می آید؟ خیلی ساده است. در طی گذشت زمان و پیر شدن انسان، عضلات و ماهیچه هایی که در زیر ابرو ها قرار دارند، شل می شوند و به همین دلیل، ابرو ها پایین تر از معمول می آیند. برای سفت کردن این عضلات که در قسمت زیر ابرو ها قرار دارند، باید از بوتاکس استفاده کرد که با فلج کردن یک عضله، آن عضله را سفت تر می کند.

با تزریق بوتاکس به قسمت ابروها، عضله زیر ابرو سفت تر شده و آن ابرو را بالاتر می برد. بنابراین این سم بسیار قوی می تواند به بالا بردن ابروها نیز کمک کند!

تزریق بوتاکس اطراف چشم

یکی دیگر از مشکلاتی که در زمینه زیبایی وجود دارد، خطوط اطراف چشم هستند که از زیبایی شما می کاهند. به طور مثال، پدیده ای که بیشتر در بزرگسالان به وجود می آید و از زیبایی بسیار می کاهد، خطوط خنده است. این خطوط در هنگام خنده نمایان می شوند. بسیاری از افراد به دنبال درمان خط خنده هستند  و خیلی از آنها در می یابند که بهترین راه استفاده از بوتاکس است.

این ماده، با فلج کردن ماهیچه های کنار چشم و یا با کاهش حرکت این عضلات، باعث می شود که چین و چروک های کنار چشم که در اصطلاح خطوط خنده خوانده می شوند، از بین بروند و در واقع دیده نشوند.

تزریق بوتاکس در پیشانی

این مورد از مهم ترین کاربرد بوتاکس است و به زعم بعضی ها، مهمترین و مفیدترین کاربرد بوتاکس در زمینه زیبایی محسوب می شود. اگر بوتاکس به پیشانی تزریق شود، باعث از کار افتادن و حرکت نکردن ماهیچه های پیشانی و یا کم کردن تحرک عضلات پیشانی می شود. این ناحیه (پیشانی) یکی از نواحی بدن است که چین و چروک بسیاری دارد و همچنین پتانسیل به وجود آمدن چین و چروک فراوان را نیز دارا است.

در صورت به وجود آمدن چین و چروک در پیشانی، افراد دیگر به سرعت متوجه آن خواهند شد بنابراین باید از به وجود آمدن چین و چروک در پیشانی پرهیز کرد و یا در صورت وجود داشتن چین و چروک در این ناحیه، آن را درمان کرد.

بوتاکس در ناحیه پیشانی، بهترین عملکرد و کمترین عوارض را نسبت به بقیه اندام ها در بدن دارد. این ماده در صورت تزریق به پیشانی، حرکت عضلات پیشانی را از بین می برد و در نتیجه باعث از بین رفتن چین و چروک در این ناحیه می شود.

تزریق بوتاکس زیر بغل

شاید از خواندن این سرتیتر متعجب شده باشید و با خود بگوئید که مگر ممکن است که بوتاکس، که خاصیت فلج کردن ماهیچه ها را دارا است، بتواند در زیر بغل نیز تزریق شود! تزریق بوتاکس در زیر بغل، کف دست و پا، باعث از بین بردن تعریق زیاد در این نواحی می شود.

مطمئنا افرادی را دیده اید که تعریق بسیار بالایی دارند. به همین دلیل نمی توانند بعضی کار ها اعم از نوشتن را به خوبی انجام دهند. این افراد در بعضی از مواقع به قدری عرق می کنند. که از دست، پا و یا زیر بغل آنها آب چکه می کند. این تعریق حتی در زمستان هم مشاهده می شود! این نوع تعریق ها کاملا ژنتیکی بوده و به عوامل محیطی بستگی زیادی ندارند، گرچه در بعضی از مواقع، عوامل محیطی هم روی این تعریق تاثیر دارند.

با تزریق بوتاکس در این مکان ها، عصب هایی که به صورت نرمال کارشان را انجام نمی دهند، از کار افتاده و دیگر تعرقی مشاهده نخواهد شد. البته پس از یک مدت 6 الی 12 ماهه، تاثیر بوتاکس تزریق شده از بین  می رود و تعریق دوباره آغاز می شود؛ اما در اکثر موارد، پس از تزریق ، پس از مدتی بالغ بر 2 یا 3 سال، عصب به حالت عادی بر می گردد و تعریق هم عادی خواهد شد.

آیا از بوتاکس در رفع چین و چروک گردن استفاده می شود؟

بله؛ مطمئنا. البته تزریق بوتاکس در ناحیه پیشانی و کناره های چشم، بیشترین بازده را دارد. همچنین عوارض کمتری نیز برای تزریق این ماده به پیشانی و دور چشم وجود دارد. اما می توان از بوتاکس برای رفع چین و چروک گردن هم استفاده کرد.
این کار عوارضی را نسبت به دو مورد اصلی کاربرد بوتاکس دارد. ولی اگر به وسیله یک پزشک متخصص انجام شود، عوارض به حداقل خواهند رسید. به طور معمول از بوتاکس در ناحیه گردن استفاده زیادی نمی شود. زیرا ممکن است باعث مشکلاتی در زمینه حرکت گردن شود.

بعد از چه مدتی تاثیرات بوتاکس کاملا ظاهر می شود؟

این مورد به نوع ضایعه، مکان مورد استفاده، مقدار مورد استفاده و البته شما بستگی دارد. اما به طور معمول بعد از حدود 3 تا 7 روز، تاثیرات بوتاکس قابل مشاهده می شوند و این زمان تا 2 الی 6 ماه هم ادامه دارد.

آیا بعد از قطع تزریق بوتاکس چین و چروک پوست افزایش پیدا میکند؟

نه خیر. وقتی که تزریق قطع شد، عضلات به صورت طبیعی و آرام، آرام شل خواهند شد که این باعث نمی شود که چین و چروک ها از قبل بیشتر شود.

تاثیرات سن و جنسیت در اثر گذاری بوتاکس

خیر. سن و جنس بر اثر گذاری بوتاکس هیچ تاثیری نخواهند داشت و هم زنان و مردان می توانند از این سم و دارو استفاده کنند. تنها موضوعی که باید اشاره شود این است که استفاده از این ماده، محدودیت سنی دارد و فقط افراد بالای بیست سال می توانند از آن استفاده کنند.
همچنین باید بدانید که عده ای از افراد هستند که به طور کامل در برابر بوتاکس مقاوم اند. مطمئنا و همان طور که گفتیم، این موضوع هیچ ربطی به سن و جنس ندارد.

عوارض بوتاکس چیست؟

حتما اگر این مطلب را خوانده باشید. تا اینجای کار به این نتیجه رسیده اید که تزریق بوتاکس در دو نقطه از بدن بسیار عادی است. تقریبا هیچ عارضه ای به دنبال نخواهد داشت: پیشانی و کناره های چشم.

بوتاکس بیشتر در این دو نقطه تزریق می شود. به همین دلیل بهترین نتیجه در این نقاط قابل مشاهده اند. عوارضی که ممکن است در نقاط دیگر به وجود بیایند. عبارت است از: کوفتگی، درد ناحیه مورد نظر، التهاب پوست که البته همگی این موارد کاملا موقتی بوده و پس از مدتی هم از بین خواهند رفت.

گرچه اگر عمل تزریق در نقاط دیگر، توسط پزشک متخصص و با تجربه انجام شود. هم نتایج بهتر و سریع تر می باشند و هم عوارض بسیار کمتری را شاهد خواهید بود.

آموزش تزریق بوتاکس در تهرانپارس
آموزش تزریق بوتاکس در تهرانپارس

تداخل بوتاکس با فشار خون و دیابت

در این مورد باید گفت که بوتاکس به طور مستقیم با این بیماری های تماس ندارد. بر آنها تاثیر مستقیم نمی گذارد. بنابراین اگر فردی دیابت و یا فشار خون داشته باشد. تزریق آن برای وی خطرات جدی نخواهد داشت. شما باید حتما قبل از انجام تزریق، موضوع را با پزشک متخصص در میان بگذارید.

تزریق بوتاکس در دوران بارداری و شیردهی

می دانید که به طور کلی، در زمان بارداری و شیردهی، مصرف هر گونه داروی اضافه ممنوع است. البته چون بوتاکس به طور مستقیم در شیر مادر ترشح و وارد نمی شود. شاید بتوان آن را در هنگام زایمان و یا شیردهی استفاده کرد. البته این هم بسیار مبرهن است که در دوران بارداری و شیردهی نیاز اساسی به آن ندارید. بنابراین می توانید آن را استفاده نکنید و استفاده آن را به زمان دیگری موکول کنید.

نکاتی که بعد از تزریق بوتاکس باید رعایت شود

نکاتی که در ادامه ذکر خواهند شد، نکاتی ضروری هستند. که باید پس از تزریق بوتاکس رعایت شوند و عدم رعایت آنها مشکل آفرین خواهد بود.

  • پس از تزریق بوتاکس، نباید تا 4 ساعت روی زمین دراز کشید.
  • روی محل تزریق را نباید به هیچ وجه ماساژ داد.
  • برای مدت چند ساعت باید از کیسه یخ بر روی موضع تزریق شده استفاده کرد.
  • ماهیچه ها و عضلاتی که در آنها تزریق انجام شده را باید به طور ارادی منقبض کنید.

مدت زمان ریکاوری و بهبودی پس از تزریق بوتاکس

به طور معمول، پس از 3 تا هفت روز، تاثیرات آن آغاز می شوند. این مدت زمان با توجه به نوع داروی تزریق شده، نوع پوست شما و حتی تجربه پزشک شما بستگی دارد. بعد از تزریق نیز، نیازی به استراحت بسیار زیاد نخواهید داشت. باید تا حدود 4 ساعت، بر روی زمین دراز نکشید. همان طور که گقته شد، اثرات بوتاکس از 2 تا 6 ماه باقی خواهند ماند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
واتساپ
اینستاگرام
مشاوره آنلاین رایگان
Call Now Buttonتماس سریع با کارشناسان