کاشت مو در تهرانپارس

 • خانه
 • -
 • بلاگ
 • -
 • کاشت مو در تهرانپارس
 کاشت مو در تهرانپارس

کاشت مو در تهرانپارس

بهترین کیلینیک کاشت مو در تهرانپارس کجاست؟ ما به شما کیلینیک خانم دکتر فائزه عامری را پیشنهاد می کنیم. خانم دکتر عامری با استفاده از مجهزترین دستگاه ها آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. برای داشتن اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید تا کاشت مو را بررسی کنیم.

کاشت مو از پرطرفدارترین درمان‌های زیبایی دنیا به شمار می‌رود. به نظر شما چرا در سال‌های اخیر استقبال از این درمان زیبایی به طرز شگفت‌آوری بیشتر از قبل شده است؟ چندین عامل در گرایش عجیب افراد به این نوع درمان مؤثر بوده است. بدون شک پیشرفت تکنیک‌های پیوند مو یکی از مؤثرترین عوامل در این زمینه است. استفاده از فنآوری های پیشرفته سبب بهره‌مندی افراد از موهایی کاملاً طبیعی می‌شود. تجربه پزشکان نیز در این موضوع تأثیرگذار بوده است. به‌هرحال آنچه که از تصاویر کاشت مو برداشت می‌شود. این است که افراد بعد از کاشت مو موهایی با ظاهری کاملاً طبیعی دارند.

روش‌های اصلی کاشت مو چیست؟

دو روش اصلی و شناخته شده کاشت مو شامل روش‌های (FUT: Follicular Unit Extraction) FUE و (Follicular Unit Transplantation) FUT می‌شوند.

در روش FUT نوار باریکی از پوست ناحیه بانک مو در پشت سر به عرض ۱ الی ۲ سانتی‌متر و طول ۲۰ الی ۲۵ سانتی‌متر برداشته می‌شود. سپس فولیکول‌های مو با دقت زیادی از روی این نوار استخراج شده و آماده‌سازی می‌شوند. فولیکول‌های آماده شده در ناحیه کاشت در پوست سر کاشته می‌شوند. تصاویر کاشت مو به روش FUT نشان دهنده این است که محل برداشت این نوار روی پوست سر بخیه می‌شود.

در روش FUE نیز با استفاده از دستگاه‌های مخصوص فولیکول‌های مو به صورت تکی و مجزا از ناحیه بانک مو استخراج شده و در ناحیه کاشت قرار داده می‌شوند. در این روش نیازی به برداشت نوار باریک پوست سر و بخیه زدن پوست نیست علاوه بر این محدوده بانک مو در کاشت مو به روش FUE وسیع‌تر است.

در فیلم کاشت مو به روش FUE خواهید دید که به منظور برداشت فولیکول ها ابتدا توسط یک پانچ تیز حفره کوچکی در محل اهدا ایجاد شده و سپس در مرحله بعد با استفاده از یک دستگاه پانچ کند، فولیکول‌ها از بافت نرم اطراف جدا می‌شوند. استفاده از پانچ کندتر در این مرحله از آسیب رسیدن به بافت نرم اطراف فولیکول‌ها پیشگیری می‌کند.

کاشت مو به روش SUPER FUE

کاشت مو روش SUPER FUE یکی از تکنیک های مبتنی بر روش FUE است. در این روش برای برداشت و کاشت فولیکول‌های مو از ۲۳ دستگاه‌های هوشمند و تمام اتوماتیک استفاده می‌شود. با توجه به هوشمند بودن دستگاه‌ها در این تکنیک‌ها خطاهای انسانی به کمترین حد ممکن می‌رسد و به این ترتیب بسیاری از معایب و اشکال‌های مشاهده شده در سایر روش‌های کاشت مو در این تکنیک دیده نمی‌شود.

با توجه به مزایای بسیار زیادی که این روش دارد مورد تأیید FDA و نیز انجمن پوست و موی آمریکا قرار گرفته است. تصاویر کاشت مو با استفاده از این روش نشان‌دهنده کیفیت بالای این تکنیک پیوند مو است.

کاشت مو در تهرانپارس
کاشت مو در تهرانپارس

کاشت مو به روش SUT

تفاوت اصلی کاشت مو به روش SUT با روش FUE نحوه استخراج گرافت‌ها از منطقه اهداست. در این روش از دستگاه‌های مخصوص برای برداشت گرافت‌ها استفاده می‌شود. سرعت استخراج گرافت‌ها در این تکنیک با توجه به نوع دستگاه مورد استفاده بسیار بالاست. با توجه به سرعت بالای استخراج گرافت‌ها، تعداد گرافت‌های برداشت شده و نیز سرعت پیوند مو در نهایت افزایش پیدا می‌کند.

از طرف دیگر ضریب حفظ شدگی گرافت‌ها نیز بیشتر از سایر تکنیک‌ها است. فولیکول‌ها پس از استخراج در محلولی خاص قرار داده می‌شوند به همین دلیل احتمال حفظ شدگی آنها بالا خواهد بود.  با توجه به ضریب حفظ شدگی بالای گرافت‌ها کیفیت کاشت مو در این روش بسیار بالا خواهد بود.

با توجه به تصاویر کاشت مو این روش نیز از بهترین روش‌های کاشت مو به شمار می‌رود که طرفداران زیادی دارد.

کاشت مو در افراد فاقد بانک مو

با مراجعه و مطالعه در سایت‌ها و مقاله‌های مختلف مشخص می‌شود که در پیوند مو گرافت‌ها از ناحیه بانک مو استخراج شده و پس از آماده‌سازی در ناحیه کاشت قرار داده می‌شوند.

 سؤالی که مطرح می‌شود این است که افراد کاملاً بدون مو و طاس چه باید بکنند؟ آیا امکان کاشت مو در این افراد نیز وجود دارد یا افرادی که به دلیل بیماری‌های زمینه‌ای از قبیل دیابت امکان پیوند مو ندارند چطور؟ آیا این افراد برای همیشه از مزایای پیوند مو بی‌بهره می‌مانند؟ آیا این افراد باید برای همیشه از نعمت داشتن ظاهری با موهای پرپشت و زیبا محروم بمانند؟ شما چه فکر می‌کنید؟

پاسخ ما به شما این است که خوشبختانه با توجه به پیشرفت‌های حاصل شده در زمینه روش‌های درمان ریزش مو این افراد نیز می‌توانند با داشتن ظاهری با موهای پرپشت با اعتماد به نفس کامل به زندگی خود بپردازند و از زندگی لذت ببرند. تکنیک کاشت مو به روش HRT از روش‌های مورد استفاده در این افراد است.

کاشت مو در تهرانپارس
کاشت مو در تهرانپارس

کاشت مو به روش HRT

کاشت مو به روش HRT در واقع روش ترمیم مو است. موهای کاشته شده در این روش به صورت کاملاً مصنوعی ساخته می‌شوند. البته برای ساخت گرافت‌های مو ساختار موی فرد در نظر گرفته می‌شود. قبل از ساخت گرافت‌ها ویژگی‌های موی فرد به طور دقیق بررسی می‌شود. تلاش می‌شود که رنگ و جنس موی موهای ساخته شده بیشترین شباهت را به موهای خود فرد داشته باشد.

با وجود تلاش بسیار زیاد برای ساخت گرافت‌های کاملاً شبیه موهای فرد هرگز نتیجه ترمیم مو به روش HRT مانند روش‌های پیوند موی طبیعی نخواهد شد. اگر تصاویر کاشت مو به روش HRT را با عکس کاشت موی تازه یا تصاویر کاشت مو در خانم‌ها مقایسه کنید به خوبی متوجه این تفاوت‌ها خواهید شد.

تارهای موی مصنوعی هرگز همانند گرافت‌های طبیعی پیوند شده به منطقه کاشت قابلیت رشد ندارند، بلکه ابعاد آنها ثابت است. بدیهی است که موهایی که ریشه زنده ندارند رشد نخواهند کرد. نکته قابل توجه دیگر این است که بیش از نیمی از گرافت‌های موی ساخته شده در ترمیم مو به روش HRT بعد از یک سال از بین می‌روند. به عبارت دیگر فرد یک سال بعد از ترمیم مو با این روش باید نسبت به ترمیم مجدد موها اقدام کند.

بهترین مرکز کاشت مو در تهرانپارس

واقعیت این است که روش‌ها و تکنیک‌های مورد استفاده برای پیوند رضایت شما را جلب می کنند. اما برای اینکه درمان موفقیت آمیزی داشته باشید باید درمان را در یک کلینیک معتبر انجام دهید. در کلینیک‌های معتبر از پزشکان مجرب و متخصص و تجهیزات به روز برای انجام درمان‌های زیبایی مختلف از قبیل درمان پیوند مو استفاده می‌شود.

تصمیم‌گیری پزشک و نحوه کار او در اولین مراحل تا مراحل آخر تأثیر زیادی در کیفیت درمان دارد. در مراحل اولیه از قبیل معاینات اولیه و تصمیم‌گیری در رابطه با روش مناسب کاشت مو تصمیم پزشک اهمیت بسیار زیادی دارد. حین انجام پیوند مو تصمیم پزشک در انتخاب گرافت‌های مناسب برای برداشت بسیار اهمیت دارد. ایجاد شکاف‌ها به منظور برداشت و کاشت گرافت‌ها، زاویه کاشت گرافت‌ها و بسیاری از مسائل دیگر نیز بسیار مهم است. بعد از درمان نیز پزشک با توصیه مفید در مورد مراقبت‌های بعد از درمان و معاینات بعدی به منظور رفع عوارض احتمالی در دست یابی به بهترین نتیجه از پیوند مو نقش دارد.

روش های کاشت مو

کاشت و پیوند مو این روزها با چند روش انجام می شود که رایج ترین روش های کاشت موی موفق (punch) و FUT ، FIT است.

 • روش پانچ کاشت مو punch :

موها به صورت دسته ای برداشته شده و در محل مورد نیاز با استفاده از ایجاد سوراخ هایی در پوست سر، کاشته می شود. امروزه این روش به دلیل ایجاد نمای مصنوعی (معروف به نمای عروسکی) کاربرد چندانی ندارد.

 • روش کاشت مو FUT:

برداشت مو با یک نوار کوچک از ناحیه پشت سر که معمولا تحت بی حسی موضعی انجام شده و حاوی 1500 تا 2500 گرافت که حاوی 7000 تا 9000 تار مو می باشد و سپس محل عمل به ظرافت ترمیم شده و چون خط برداشت در مسیر رویش موها بوده معمولا محل ترمیم دیده نمی شود.

سپس توسط تیم جراحی زیر میکروسکوپ گرافت های فولیکول های مو بصورت واحد های یک، دو و یا سه تایی جدا و آماده جهت کاشت می شود. در این روش معمولا نیاز به تراشیدن کل موهای سر فرد نبوده و فقط ناحیه ای که جهت برداشت و کاشت لازم است کوتاه می شود و سپس فولیکول های آماده شده تک تک و خیلی منظم طبق طرح از قبل تعیین شده کاشته می شود. از دیگر ویژگی های این روش سرعت عمل پیوند در طی سه تا پنج ساعت می باشد.در حال حاضر FUT مطمئن ترین و قطعی ترین روش کاشت مو در دنیا بوده و تا 97 % استفاده کنندگان از این روش به نتیجه دلخواه رسیده اند.

مزایای کاشت مو به روش FUT

آنچه که طبق تجربه و طی سال‌ها در مقایسه میان دو روش کاشت موی FIT و FUT به‌دست آمده حاکی از آن است که روش FUT از بسیاری جهات ازجمله ایجاد جای زخم، مدت زمان خشک‌نشدن گرافت‌ها، درصد آسیب گرافت‌ها، کیفیت گرافت‌ها از لحاظ ساختار و بافت، مدت زمان عمل، عوارض و حتی هزینه‌ی عمل نسبت به FIT برتری دارد. دیگر مزایای کاشت مو به روش FUT عبارت‌اند از:

 • غیر‌قابل رؤیت بودن محل کاشت مو؛
 • ایجاد یک خط طبیعی در جلوی سر و ظاهر طبیعی آن؛
 • طبیعی بودن ظاهر موها و عدم فرورفتگی یا برجستگی پوست سر؛
 • امکان برداشت موهای ناحیه‌ی پشت سر و دیگر نواحی مختلف بدن مثل کتف و سینه؛
 • حفظ کیفیت گرافت‌ها برای تکرار مجدد کاشت در صورت نیاز.

معایب کاشت مو به روش FUT

بزرگ‌ترین ایراد کاشت مو به روش FUT ایجاد برشی بزرگ در ناحیه پشت سر است که احتمال باقی ماندن جای زخم یا جوش‌گاه در آن وجود دارد. از سوی دیگر کم‌شدن حجم بانک مو به‌نحوی که در مراحل بعدی برای پیوند مجدد مو بیش از یک یا حداکثر دو بار دیگر نمی‌توان از بانک موی فرد برای ایجاد تراکم استفاده کرد. خونریزی، تورم سر و صورت و درد در محل برش از دیگر معایب کاشت مو به روش FUT است. یکی دیگر از معایب اساسی کاشت مو به روش FUT محدودیت انجام کاشت مو در کسانی است. که پوست سرشان قابلیت کشیده‌شدن را ندارد یا در مراحل اولیه‌ی ریزش مو قرار دارند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
واتساپ
اینستاگرام
مشاوره آنلاین رایگان
Call Now Buttonتماس سریع با کارشناسان